jeszczejedenlevel.blogspot.com - gry, komputery i konsole

Towarzyszą nam praktycznie od najmłodszych lat i stały się również inspiracją do stworzenia tego bloga

15 "wspaniałych", czyli ekskluzywne tytuły na Xboxa One cz. 1

Czym byłyby konsole nowej generacji bez niesamowitych, cieszących nasze oczy i uszy gier? Dzisiaj chciałbym przedstawić Wam pierwsze pięć tytułów, które mają zachęcić potencjalnych klientów (czyli nas, graczy) Microsoftu do zakupu ich konsoli - Xbox One. Zaprezentowane zostały one z różnym skutkiem na E3 i na pewno warto im się przyjrzeć bliżej. Oczywiście niektórym grom poświęcono więcej czasu, innym nieco mniej i zapewne będzie to widoczne w poniższym tekście. W każdym razie starałem się zebrać najistotniejsze informacje, skompilować je w lekki i przyjemny w odbiorze tekst, idealny na czwartkowy wieczór :)
 
Below
 
 
To gra hack'n'slash od studia Capybara Games. Na filmie zaprezentowanym na E3 możemy zobaczyć tajemniczą wyspę, którą przyjdzie odwiedzić naszemu bohaterowi. Dalej następuje sekwencja walki, która ukazana jest zarówno w perspektywie izometrycznej jak i 2D. Stylistyka tego tytułu najbardziej przypomina klasyczne platformówki. Moją uwagę zwróciła natomiast ciekawa i intrygująca muzyką której autorem jest Jim Guthrie.
 
Crimson Dragon
 
 
Crimson Dragon to strzelanina na szynach tzw. "rail shooter", autorstwa Grounding Inc. W grze wcielamy się w rolę smoczego jeźdźca i naszym zadaniem jest eliminacja pozostałych rywali. Całe sterowanie zostało opracowane w oparciu o nowego Kinecta; strzelanie, unikanie wrogich pocisków, cała kontrola smoka będzie więc zależała od naszych "wygibasów". Akcję obserwujemy zza pleców naszego pupila. Samych stworzeń będzie kilka rodzajów, każde z indywidualnym zestawem umiejętności. Mimo że sama grafika nie powala szczegółowością i detalami to modele smoków prezentują się całkiem okazale. Prezentacji gry towarzyszyły niestety problemy z dźwiękiem, a właściwie odbyła się ona w kompletnej ciszy. Poprawioną zapowiedź możecie zobaczyć tutaj.
 
Tytuł jest duchowym spadkobiercą gry Panzer Dragon, wydanej na konsolę Sega Saturn w latach 90-tych. Nad całym projektem czuwa Yukio Futatsugi mający na koncie oryginał z 1995 roku, a także ciekawą zręcznościówkę Phantom Dust. Autorzy obiecują mnóstwo widowiskowych, powietrznych starć a także 3-osobowy tryb współpracy.
 
Dead Rising 3
 
 
Jedna z pierwszych, prawdziwych niespodzianek na konferencji Microsoftu. W grze przyjdzie nam wcielić się w rolę młodego mechanika Nicka Ramosa, a akcja produkcji dzieje się trzy dni po wybuchu epidemii zombie. Na pokazanym fragmencie rozgrywki nasz bohater przemierza okoliczne podwórka miasta Lost Perdidos starając się unikać bezpośrednich starć z hordami wygłodniałych trupów. Walkę o życie przyjdzie nam toczyć przy użyciu wymyślnych, improwizowanych narzędzi czyli patentu doskonale znanego z poprzednich części. Jednocześnie autorzy postawili na mroczniejszą i poważniejszą oprawę. Muszę przyznać, że mimo obecności mnóstwa postaci na ekranie gra działała całkiem płynnie, jednocześnie wyglądając więcej niż przyzwoicie jak przystało na tytuł nowej generacji. Ciekawą opcją jest także jazda samochodem, która jednoznacznie budzi skojarzenia z kontrowersyjnymi wyścigami Carmageddon z 1997 roku. Trup ścieli się gęsto, a z monitora wprost wylewają hektolitry krwi. Pomijając walory smakowe widać, że pojazdy będą odgrywały znaczącą rolę w ratowaniu naszego życia.
 
Warto wspomnieć o obsłudze aplikacji SmartGlass, która pozwoli przekształcić tablet lub telefon w podręczny palmtop rozbudowujący grę o dodatkowe elementy. To właśnie z ich pomocą główny bohater przyzywa potężny nalot. Kinect ma natomiast poprawić nasze doznania audiowizualne - zombiaki będą reagować na nasze głosy, a za pomocą gestów będziemy mogli wyplątywać się z objęć przeciwników. Autorzy obiecują także system współpracy z funkcją płynnego dołączania w dowolnym momencie rozgrywki.
 
 
 
Krążą plotki, że Dead Rising 3 to tytuł jedynie na czasową wyłączność Microsoftu. W związku z tym możemy się spodziewać, że zombiaki zadomowią się także na innych platformach.
 
D4
 
 
To niekonwencjonalna produkcja autorstwa Hidetaka Suheiro (Access Games), wykonana w technologii cel-shading. Zarówno postacie jak i elementy otoczenia zostały przedstawione w komiksowej formie. Tytuł jest adresowany do miłośników detektywistycznych przygodówek z domieszką elementów akcji. Jako główny bohater będziemy musieli przeprowadzić własne śledztwo w sprawie morderstwa żony. Pomóc ma w tym nam między innymi możliwość podróżowania w czasie. Po drodze czeka nas wiele niebezpieczeństw, napotkamy na swojej drodze także zjawiska paranormalne. Kinect ma umożliwić nam obsługę prostych gestów jak i wydawanie poleceń głosowych.
 
Fantasia: Music Evolved
 
 
Fantasia: Music Evolved to gra muzyczna, której producentem jest studio Harmonix (twórcy m.in. Rock Band). Produkcja ma czerpać z dobrodziejstw Kinecta, aby odtworzyć świat z tytułowego filmu animowanego Disneya.
 
W grze przeniesiemy się do krainy fantazji, aby poznać moce kontrolowania muzyki pod okiem legendarnego czarodzieja Yena Sida. Kiedy już posiądziemy odpowiednią wiedzę, nauczymy się uzyskiwać nowe brzmienia poprzez modyfikowanie na bieżąco różnych aspektów dobrze nam znanych utworów.
 
W świecie fantazji usłyszymy kawałki DJ-a i producenta AVICII, Bruno Marsa, Kimbry, czy takich zespołów jak Queen oraz Fun. Disney i Harmonix zapowiadają licencje 25 „wiodących artystów”, choć dopiero z czasem poznamy ich pełną listę. Uwzględnione zostaną zarówno wersje oryginalne utworów jak i remiksy. Będziemy mogli także tworzyć wszelkie modyfikacje przy pomocy magicznych manipulatorów.
Share on Google Plus

About Deathcoil

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz