jeszczejedenlevel.blogspot.com - gry, komputery i konsole

Towarzyszą nam praktycznie od najmłodszych lat i stały się również inspiracją do stworzenia tego bloga

Gamescom: Blizzard zapowiedział Reapers of Souls, nowy dodatek do Diablo III

Jest to dla mnie spore zaskoczenie. Blizzard przyzwyczaił nas, że informacje takiej wagi podaje z reguły na własnej imprezie - Blizzconie. Tym razem niebiescy wstrzelili się idealnie, bo jako jedna z niewielu firm pokazali na Gamescomie coś nowego. 

Na początek jeszcze ciepły film wprowadzający 


Z każdą kolejną grą wydaje się, że Blizzard doszedł już do perfekcji jeśli chodzi o filmy w swoich produkcjach. Ten z Reapers of Souls jest również pierwszoligowy. Przypomina mi w pewnym stopniu intro z Diablo II: Lord of Destruction. Tyle, że tym razem jest nieporównywalnie ładniej, mroczniej i sugestywniej. Polski dubbing prezentuje się znakomicie i moim zdaniem doskonale oddaje klimat.  

Lecimy dalej, poniżej zwiastun z rozgrywki


Któż mógłby stawić czoła upadłemu aniołowi mądrości - Maltael'owi jeśli nie nasi dzielni nefalemowie? Poza dobrze znanymi klasami postaci dostaniemy jedną nową - krzyżowca. Specjalizuje się on w walce wręcz w szczególności mieczem i tarczą. Po obejrzeniu fragmentów rozgrywki ta klasa postaci nie wydała się dla mnie szczególnie atrakcyjna. Może dlatego że wyobrażałem krzyżowca jako zealota dzierżącego jedno wielkie ostrze sprawiedliwości, a póki co bliżej mu nudnego (aczkolwiek skutecznego) Paladyna - Smithera znanego z Diablo II


Miejscówki, które przyjdzie nam odwiedzić przypominają mi stylistycznie bardzo lubiany, pierwszy akt z Diablo III. Jeśli całość będzie dopracowana i utrzymana w tej tonacji to chwała za to twórcom.

Na koniec lista nowości jakie zaoferuje nam Reapers of Souls:

- nowa klasa postaci, krzyżowiec

- zupełnie nowy akt w którym zwiedzimy legendarne miasto Zachodniej Marchii i mroczne korytarze Fortecy Pandemonium

- zwiększenie limitu poziomu postaci do 70 

- zupełnie nowe umiejętności dla znanych już klas

- nowe zadania, potwory i znaczne zmiany w zdobywaniu łupów

- rozbudowany system poziomów mistrzowskich (więcej opcji rozwoju postaci i wydłużenie żywotności gry po ukończeniu wątku fabularnego)

- dwa nowe tryby gry: wyprawy po łupy oraz próby nefalemów


To wszystko co na razie wiemy. Więcej informacji odnośnie dodatku zostanie zapewne ujawnionych na Blizzconie, który odbędzie się 8 i 9 listopada w Anaheim (USA).
 
Dzisiaj natomiast kończy się cały Gamescom. Każdy z nas miał w związku z tą imprezą określone oczekiwania. Ujawniono na nim wiele informacji i zapowiedziano sporo mniejszych dodatków DLC dotyczących już znanych gier, także nie będę się o nich rozpisywał bo mnóstwo wieści na ten temat można znaleźć w sieci. Poziom emocji był co prawda nieco inny niż na E3, ale dzięki takim firmom jak Sony czy Blizzard zaobserwowałem u siebie minimum dwa, pozytywne skoki adrenaliny.  
Share on Google Plus

About Deathcoil

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz