jeszczejedenlevel.blogspot.com - gry, komputery i konsole

Towarzyszą nam praktycznie od najmłodszych lat i stały się również inspiracją do stworzenia tego bloga

Jakie smaczki zaoferuje nam PlayStation 4? Rzut okiem na ekslusive'y cz.2

W ten piękny, niedzielny poranek do poczytania druga część przeglądu tytułów w jakie będziemy mogli zagrać jedynie na nowej konsoli Sony. Oprócz sprawdzonych marek w nowej odsłonie takich jak Killzone: Shadow Fall znajdzie się także miejsce na kilka zupełnych nowości. Zapraszam do lektury.
 
Killzone: Shadow Fall
 
 
Stworzenie nowej części znakomitej serii powierzono ponownie holenderskiemu studiu Guerilla Games. W końcu jeśli coś funkcjonuje praktycznie doskonale to po to zmieniać?
 
Akcja Killzone: Shadow Fall dzieje się trzydzieści lat po wydarzeniach z Killzone 3. Narasta konflikt między wojowniczo nastawionymi Helghastami, a pokojowymi Vektanami. Te dwie frakcje zamieszkują ogromną, miejską aglomerację, którą dzieli na pół ogromny mur. My natomiast wcielimy się w rolę Shadow Marshala, członka organizacji próbującej utrzymać kruchy pokój pomiędzy tymi dwoma, zwaśnionymi nacjami. Twórcy obiecują nam przede wszystkim otwarty świat oraz nieliniowe zadania. Cele misji będziemy mogli zrealizować w dowolnej kolejności prowadząc otwartą wymianę ognia lub działając bardziej dyskretnie. Oczywiście nie obejdzie się bez nowoczesnych gadżetów, które ułatwią nam życie. Do takich zaliczymy między innymi radar wykrywający przeciwników już z odległości kilkudziesięciu metrów czy drona, który na nasz rozkaz ostrzela wrogów czy w razie potrzeby wspomoże nasze funkcje obronne.
 
Trzeba w tym miejscu wspomnieć o wykorzystaniu w grze ekranu dotykowego Dual Shock'a 4. Przesunięcie palcem w górę spowoduje postawienie drona w tryb ataku, gdzie ostrzela on konkretny cel lub dowolnego przeciwnika w zasięgu. Przesunięcie palcem w lewo spowoduje, że nasz sojusznik będzie ogłuszał wrogów i wyłączał należące do nich urządzenia elektroniczne. Przesunięcie palcem w dolną część ekranu zaowocuje rzuceniem przez naszego sojusznika tarczy chroniącej naszą postać przed ostrzałem. Przesunięcie palcem w prawo zamieni naszego drona w linę dzięki której szybko ulotnimy się z miejsca gdzie np. podłożyliśmy materiały wybuchowe. To świetne rozwiązanie stanowi doskonały przykład, że ekran wbudowany w pada ma ogromny potencjał i nie jest to jakiś zbędny bajer.
 
Killzone: Shadow Fall pokaże świat bogaty w detale i zauroczy zaawansowanym systemem dynamicznego oświetlenia. Będzie oczywiście możliwość gry w sieci, na konkrety musimy jednak jeszcze poczekać. Kto jak kto, ale specjaliści z Guerilla Games na pewno wiedzą jak wykorzystać możliwości jakie niesie za sobą konsola nowej generacji.
 
Knack
 
 
Jeśli z rozrzewnieniem zdarza Wam się wspominać czasy świetności Crasha Bandicoot'a czy Sonic'a ten tytuł powinien Was zainteresować. Knack powstaje w jednym z wewnętrznych studiów Sony i zgodnie z zapowiedziami producenta będzie trójwymiarową grą zręcznościową zawierającą elementy platformowe, skradankowe czy logiczne.
 
Wcielimy się w rolę sympatycznego stworka, tytułowego Knack'a którego cechą charakterystyczną jest przyciąganie do siebie rozmaitych, metalowych rupieci. Zwiększają one w ten sposób nasz rozmiar oraz siłę. Ostatecznie nasze ciało może składać się nawet z 5000 elementów! Akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, a wszelkie przybliżenia oraz oddalenia obrazu spoczywają na barkach dynamicznej kamery. Naszym zadaniem będzie przechylenie szali zwycięstwa w wojnie z zastępami goblinów na usługach złowrogiego wodza Gundahara. Eksterminacji przeciwników dokonamy z użyciem walki wręcz lub zdolności specjalnych, odblokowywanych dzięki znajdowanym po drodze przedmiotom. Oprócz wielu standardowych poziomów, autorzy zapowiadają ponad 60 ukrytych miejscówek w których znajdziemy skrzynie z przydatnymi gadżetami.
 
Cały świat Knack'a okraszony jest świetną, kreskówkową grafiką nawiązującą do znakomitych filmów animowanych np. wytwórni Dreamworks. W grze w pełni zintegrowano funkcje społecznościowe PlayStation 4, wliczając w to dzielenie się swoimi nagraniami z rozgrywki oraz śledzenie postępów jakie poczynili nasi znajomi w kampanii. Wszystkie te elementy sprawiają, że tytuł ten będzie pozycją godną polecenia zarówno dla najmłodszych jak i dorosłych graczy.
 
The Order: 1886

 
The Order: 1886 dla mnie największa niespodzianka Sony jeśli chodzi o gry zapowiedziane na targach E3. Jej tworzeniem zajmują się projektanci obu części God of War na PSP, Ready At Dawn. Pomagają im w tym także bardziej doświadczeni koledzy z ekipy Santa Monica.
 
W The Order: 1886 wcielamy się w rolę w rycerza z epoki wiktoriańskiej, którego zakon weźmie wkrótce udział w bitwie decydującej o losach świata. Co ciekawsze historia rozgrywa się w alternatywnej rzeczywistości, kilkadziesiąt lat po rewolucji technologicznej z dużą domieszką steampunkowych klimatów. Dzięki temu uzyskamy dostęp do niecodziennych broni i wynalazków. Na swojej drodze napotkamy znane z historii postacie które jednak zajmują się zupełnie czymś innym niż zostało to opowiedziane w książkach. Akcję będziemy obserwowali z perspektywy trzeciej osoby, biorąc udział w dość liniowej rozgrywce obfitującej w masę strzelankowych sekwencji. Dogłębnie poznamy przede wszystkim Londyn, którego główne budowle zostaną odwzorowane tak wiernie jak to tylko możliwe.
 
Twórcy nie ukrywają, że poza otoczką fabularną głównym atutem The Order: 1886 będzie dopracowana grafika. Ready At Dawn opublikowało nawet screeny ze szczegółowo generowanymi fakturami materiałów oraz innych obiektów zawartych w grze.
 
Rocketbirds 2: Evolution
 
 
Póki co niewiele wiadomo o produkcji studia Ratloop poza tym, że będzie sequelem ich poprzedniej gry z 2011 roku, Rocketbirds: Hardboiled Chicken. Głównym celem powstania kontynuacji jest jeszcze lepsza integracja PlayStation 4 i PlayStation Vita. Twórcy mają wiele pomysłów na współpracę obu konsol i mają nadzieję zainspirować nimi również inne studia.
 
Super Stardust HD successor*
 
* nieoficjalny tytuł roboczy
 
Nad duchowym spadkobiercą Super Stardust HD pracuje fińskie studio Housemarque, twórcy takich tytułów jak Outland czy Dead Nation. Dzięki nowoczesnej architekturze PlayStation 4 autorzy mają nadzieję pokazać niesamowite efekty wizualne. Zgodnie z ich filozofią nowoczesna technologia przełoży się na jeszcze lepszą jakość rozrywki. Cóż, Ameryki nie odkryli. Czekamy na efekt końcowy. 
 
Tym sposobem kończymy przegląd ekskluzywnych tytułów na PlayStation 4. Nie ma ich na razie zbyt dużo, ale już 21 sierpnia w Kolonii ruszają europejskie targi Gamescom gdzie czeka nas więcej szczegółów na temat już ujawnionych gier, a także z pewnością wiele niespodzianek.
Share on Google Plus

About Deathcoil

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz