jeszczejedenlevel.blogspot.com - gry, komputery i konsole

Towarzyszą nam praktycznie od najmłodszych lat i stały się również inspiracją do stworzenia tego bloga

Jakie smaczki zaoferuje nam PlayStation 4? Podsumowanie

Przegląd ekskluzywnych tytułów na PlayStation 4 zakończony, warto pokusić się więc o parę słów podsumowania. Mimo, że na pierwszy rzut oka gier wydaje się mniej niż na konsolę konkurencji - Xbox'a One to jednak skutecznie nadrabiają one jakością. Mam wśród nich kilku swoich faworytów.
 
DriveClub
 
 
Grę Evolution Studios chciałem pochwalić przede wszystkim za świetną grafikę. Nic tak nie przemawia za sprzętem nowej generacji jak przekaz wizualny niesiony przez nowe tytuły. Nie mogę się doczekać, aby zasiąść za kierownicą superszybkiej fury i pościgać się ze znajomymi po malowniczych trasach zarówno w ciągu dnia jak i w nocy, przy zmiennych warunkach pogodowych. Cieszy mnie też eksperymentowanie ze sposobem dystrybucji. Abonenci PlayStation Plus wypróbują DriveClub w nieco okrojonej wersji, ale za to nie płacąc ani złotówki za samą grę.
 
Mimo wszystkich zalet nie sądzę, aby DriveClub był realnym zagrożeniem dla Forzy Motorsport 5, flagowej ścigałki Xboxa One. Kibicuję z całego serca grze Evolution Studios, mimo że to jeszcze chyba nie ten kaliber.  Trzeba się cieszyć tym co mamy, w końcu kto wie ile tym razem przyjdzie nam czekać na nowe Gran Turismo.
 
Killzone: Shadow Fall
 
 
Strzelankę Guerilla Games wyróżniłem za szczegółowość wizualnych detali, dopracowane sterowanie i znakomite wykorzystanie ekranu dotykowego Dual Shock'a 4. Dopieszczone w najdrobniejszych szczegółach emblematy na uniformach wrogich żołnierzy, realistyczne, metalowe elementy broni czy piękne zachodzące słońce to elementy, które potrafią cieszyć oko. Wszyscy, którzy mieli okazję zagrać w Killzone: Shadow Fall  podkreślają jednocześnie wygodę i komfort użytkowania nowego pada PlayStation 4. Przypadek?
 
The Order: 1886
 
 
Co może powstać z połączenia epoki wiktoriańskiej, rycerzy i sporej dawki steampunku? Jedna z większych niespodzianek targów E3! The Order: 1886 zauroczyła mnie swoim niezwykłym klimatem, filmowością i eksperymentalną fabułą. Sami przyznajcie, czy po obejrzeniu zapowiedzi da się przejść obok tego tytułu obojętnie? Przed Ready at Dawn jeszcze sporo pracy, ale ja już teraz nie mam wątpliwości że The Order: 1886 będzie jedną z najjaśniej świecących gwiazd na PlayStation 4. Ja już pakuję walizki i za kilka miesięcy widzimy się w XIX-wiecznym Londynie.
 
Nie ma wątpliwości, że zarówno Sony jak i Microsoft mają w planach mnóstwo gier. Wiele tytułów jest zapewne w produkcji, ale na razie pozostają dla nas słodką tajemnicą. Czy ich rąbek zostanie uchylony już na targach Gamescom? Z niecierpliwością czekam na towarzyszące im konferencje największych gigantów elektronicznej rozrywki.
 
Poniżej ściąga i "rozkład jazdy":
 
 20.08.2013 (wtorek, czas lokalny)
 
MICROSOFT - 10:30
 
ELECTRONIC ARTS - 16:00
 
SONY - 19:00
 
Każdy z producentów udostępni z pewnością własny kanał video. W miarę możliwości będę śledził informacje na żywo, aby później wybrać dla Was to co spośród nich najciekawsze.
Share on Google Plus

About Deathcoil

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz