jeszczejedenlevel.blogspot.com - gry, komputery i konsole

Towarzyszą nam praktycznie od najmłodszych lat i stały się również inspiracją do stworzenia tego bloga

Torment: Tides of Numenera i najszybszy milion dolarów na Kickstarterze

Duchowy spadkobierca niesamowitej gry RPG Planescape Torment cieszy się ogromnym zainteresowaniem graczy. Twórcy potwierdzili, że ich tytuł w ramach kampanii Kickstarter zebrał od graczy milion dolarów w ciągu zaledwie 7 godzin i 2 minut. 
 
Torment: Tides of Numenera pobił tym samym poprzedni rekord ustanowiony przez konsolę Ouya bazującą na systemie Android. Uzbieranie pełnego miliona dolarów zajęło w tym przypadku "aż" 8 godzin i 22 minuty.
 
 
"Mimo, że była to już nasza druga kampania na Kickstarterze, byliśmy bardzo ostrożni w naszych prognozach" - powiedział Brian Fargo, prezes inXile Entertainment. (...) Masowe wsparcie dla naszego trudu ze strony społeczności było jednak miażdżące, niespodziewane i jest to dla nas wielki zaszczyt. Z wielkim zaszczytem wiąże się wielka odpowiedzialność, że dostarczymy naszym sponsorom Wasteland 2 w październiku 2013, a następnie Torment: Tides of Numenera w grudniu 2014".

 
W tym momencie Torment: Tides of Numenera ma już na swoim koncie prawie dwa miliony trzysta tysięcy dolarów, a zbiórka potrwa jeszcze 27 dni.
 
 
Trzeba przyznać, że serwis Kickstarter stał się doskonałym narzędziem biznesowym umożliwiającym twórcom stworzenie gry praktycznie niezależnie, oczywiście z pomocą finansową graczy. Jak efektywne jest to narzędzie będziemy mieli okazję się przekonać kiedy doczekamy się premier tych najlepiej opłacanych projektów. Osobiście dorzuciłem parę euro do jednego z nich, dając tym samym projektantom kredyt zaufania i liczę na to że moje pieniądze zostaną mądrze wykorzystane.
 
Źródło: GAMESINDUSTRY
Share on Google Plus

About Deathcoil

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz