jeszczejedenlevel.blogspot.com - gry, komputery i konsole

Towarzyszą nam praktycznie od najmłodszych lat i stały się również inspiracją do stworzenia tego bloga

Xbox 360 wciąż na topie w USA

Niedzielny wpis poświęcony jest konsolkom obecnej generacji, a konkretnie temu jak radzą sobie w USA. Zgodnie z ostatnim raportem NPD (firma zajmującą się głównie analizą Rynku Amerykańskiego pod kątem sprzedaży gier oraz konsol) Xbox 360 niepodzielnie panuje za wielką wodą. Konsola Microsoftu utrzymuje się na pierwszym miejscu list sprzedaży już 26 tydzień z rzędu. 


W miesiącu lutym w USA Xbox 360 (Microsoft) znalazł 302,000 nabywców, Playstation 3 (Sony) 263,000, a Wii U 66,000 (Nintendo). 


Trzeba przyznać, że konsolce "zielonych" w żaden sposób nie zaszkodził szum wokół zapowiedzi Playstation 4. Jeśli plotki się potwierdzą to Microsoft uchyli rąbka tajemnicy dotyczącej następcy Xboxa 360 już w kwietniu, natomiast jego oficjalna prezentacja nastąpi dwa miesiące później, na targach E3. Analitycy zgodnie przewidują, że zarówno Playstation 4 jak i nowy Xbox powędrują do sklepów w okolicach Świąt Bożego Narodzenia, przynajmniej za oceanem.


Rozczarowują natomiast wyniki sprzedaży nowej konsoli Nintendo. Wii U miało jako pierwsze otworzyć wrota kolejnej generacji i sprawić, że poziom rozrywki wzniesie się na kolejny poziom. Patrząc po liczbach, hybryda kontrolera i tabletu to stanowczo za mało, aby zachęcić graczy do zakupu. Nie pomaga też niewielki wybór dostępnych obecnie tytułów. 

Ja natomiast o zmierzchu obecnej generacji czekam spokojnie na nową jakość w wykonaniu Microsoftu oraz Sony

Źródło: GAMESINDUSTRY
Share on Google Plus

About Deathcoil

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz